Your Cart

שירות ותיאום פגישה  072-393-0222  

 

 

מלאים ומחסנים  054-3-566-556  

אולם התצוגה – האורגים 1, בת ים

מדריך ריצוף מרענן

קחו את הזמן בבחירת ריצוף. רוב החברות מאפשרות לקחת הביתה דוגמאות של אריחים. הניחו אותם ודמיינו את החלל. לחילופין, ניתן להזמין דוגמאות אריחים באתר Tile – אתר האונליין המוביל בישראל ברכישת ריצוף, קרמיקה, אריחים גדולים, אריחים מצוירים ועוד.

היות ואין כמעט דרך להמעיט בחשיבות הריצוף וזאת בגלל מספר סיבות עיקריות: עלות התקנה גבוהה. החלפה בתדירות נמוכה הכרוכה בתכנון מראש ובדרך כלל גם פינוי הדירה. המשמעות העיצובית הגבוהה של אלמנט זה, המשפיעה באופן ניכר על חזות החלל. המשמעות הפונקציונאלית הגבוהה של אלמנט זה, שעליו לעמוד בעומסים, ניקוי, ספיגה וכד'.

אבן טבעית 

ריצוף באבן טבעית הוא משאת נפשם של רבים. יופייה של זו אינו מוטל בספק, אך חשוב מאוד לדעת שהאבן הטבעית היא נקבובית ולכן רגישה לסדיקה, ספיגות מים, כתמים ואחיזת לכלוך. לפיכך, ריצוף באריחי אבן טבעית, מכל סוג שהוא, מחייב טיפול מתאים בהתקנה וכן תחזוקה שוטפת. את האבן הטבעית מלטשים ולאחר מכן מחפים ב'סילר' על מנת ליצור שכבה המונעת ספיגת נוזלים. שכבה זו יש לחדש אחת לשנתיים לערך. בנוסף רצוי לזכור שאריחי אבן טבעית אינן זהים. מי שמבקש ליצור אחידות במראה צריך לבקש פריסה במסגרתה נבחרים אריחים ספציפיים. שירות זה כרוך בתשלום, אך זו הדרך לקבל בדיוק את האריחים הנבחרים.

ריצוף באבן טבעית בחללים רטובים (חדרי אמבטיה, או ריצוף סביב בריכה, למשל) דורשת תשומת לב מיוחדת – האיטום צריך להיות קפדני יותר וכן מומלץ לבחור בגימור מעט מחוספס, על מנת למנוע החלקה. לפיכך, במעבר מסלון למרפסת/גינה, או לחדרי רחצה, ניתן להשתמש באותו סוג אבן, על מנת לשמר את האחידות הצורנית, אך בגימור שונה.

גרניט פורצלן

אריחי גרניט פורצלן הם כיום האמצעי המקובל ביותר בתחום הריצוף. צירוף המילה 'גרניט' למילה 'פורצלן' התקבע בארץ כדרך מרמזת לחוזקו של אריח זה. אריחי הקרמיקה המסורתיים שהיו מורכבים מבסיס חרס שעליו ציפוי גלזורה, פינו את מקומם לאורך השנים לאריחי גרניט פורצלן המורכבים ממקשה אחת, שמציגים עמידות גבוהה הרבה יותר, הן מבחינת סדיקה והן מבחינת ספיגה.

את אריחי הפורצלן ניתן לקבל כיום במגוון רחב מאוד של גדלים, טקסטורות וגוונים, כאשר ניתן, באופן כללי לחלק אותם לשתי קטגוריות עיקריות: אריחים המדמים חומרים טבעיים ו/או אחרים ואריחים שאינם מדמים חומרים טבעיים. אלה המבקשים לדמות חומרים טבעיים ו/או אחרים יכולים לקבל תצורה של דק או פרקט עץ, אבנים טבעיות מסוגים שונים (דוגמת שיש), טראצו, בטון, עור, מתכת, במבוק ועוד.

חידושים בתחום אריחי גרניט פורצלן:

עובי: אריחי גרניט פורצלן הופכים להיות דקים ויותר ויותר, כאשר כיום קיימים אריחים בעובי של 3-3.5 מ"מ ואריחים עבים במיוחד בעובי 20 מ"מ (2 ס"מ) מבלי לוותר על חוזק האריח.

גודל: גודל האריחים הולך וגדל. הסטנדרט המקובל כיום הוא אריחים בגודל לא פחות מ- 60X60 ס"מ, אך ניתן למצוא אריחים גם בגדלים גדולים יותר, ולא תמיד ריבועיים, דוגמת, 80X80 ס"מ, אריחי 60/120 ס"מ ואף 100X300 ס"מ.

דוגמאות וטקסטורות: האריחים מגיעים לא רק בגדלים ועוביים מגוונים, אלא גם עם טקסטורות ודיגומים, לרבות דגמים שאינם חלקים, למראה תלת ממדי. דפוס דיגיטלי: עידן הדפוס הדיגיטלי מאפשר ליצור אריחים בדוגמאות פרטניות נבחרות על ידי הלקוח

ריצוף טראצו

מרצפות טראצו, המוכרות יותר בשמן העממי 'בלאטה' הן אריח מלאכותי, המורכב משתי שכבות: שכבה תחתונה – יציקת בטון, שכבה עליונה – יציקת מלט (לבן או אפור) המשולבת באגרגטים שונים, המעניקים את הטקסטורה הסופית. אפשריות גם תוספות של פיגמנטים לקבלת תוצר מגוון מבחינת הצבעוניות.

מרצפות ה"סומסום" האופנתיות שייכות גם הן למשפחה זו. אחד היתרונות של סוג מרצפות זה הוא במספר הדוגמאות הרב שניתן ליצר באמצעותן, המאפשרות יצירת 'שטיחי' ריצוף.

ריצוף בטון

המראה האורבאני יצר בשנים האחרונות דרישה לריצוף המורכב מיציקות בטון. סוג ריצוף כזה אינו כולל אריחים, אלא יציקה שלמה במקום. המראה המתקבל הוא מראה אחיד, ללא פוגות (המרווחים שנוצרים בין אריחים). את יציקות הבטון ניתן להשאיר בגוון אפור טבעי, או לגוון בצבעים אחרים ואף להוסיף אגרגטים מסוגים וגוונים שונים, על מנת לקבל משטח שלם דמוי טראצו.

ריצוף אריחי דמוי בטון (הכי יעיל)

ריצוף טראצו עם אפוקסי ( נשאלו רבות בפורום )

ריצוף זה דומה במהותו לריצוף בטון, מאחר והוא מתבצע כיציקה שלמה באתר. יחד עם זאת היציקה כוללת חומרים אפוקסיים ולא צמנטיים ולכן מתקבל תוצר חזק ועמיד הרבה יותר. גם שיטה זו מאפשרת שילוב של גוונים ואגרגטים מסוגים שונים לקבלת 'שטיחים' עם דיגום נבחר.

פסיפס / מוזאיקה

לא נהוג להשתמש באריחי פסיפס לריצוף מלא, אלא כאלמנטים דקורטיביים בקטעים מוגדרים מראש. מקובל להתאים את חומריות הפסיפס לחומריות הריצוף הכללי (אבן טבעית או גרניט פורצלן). כאשר משלבים פסיפס כחלק מהריצוף חשוב לוודא שעמידותו מספקת על מנת לשמש כריצוף.

ריצוף חוץ

ריצוף בסביבת החוץ – גינה, מרפסת – צריך להתאים לתנאי האקלים הישראליים. בריצוף החוץ ניתן לעשות שימוש באריחי אבן טבעית, אריחי גרניט פורצלן, דק עץ טבעי וכן בפתרונות חדשניים כמו דקים סינתטיים מסוגים שונים ודק דמוי עץ מבטון קל. חשוב לזכור שהשימוש בחומרים טבעיים (כמו אבן ועץ) ידרוש רמת תחזוקה גבוהה יותר.

המלצות פורום Tile Israel על מנת לתכנן את פרויקט הריצוף נכון ומדויק יותר

  • העיצוב מתחיל מלמטה. התחילו את תכנון כל חלל מבחירת הריצוף ובהתאם לבחירה זו, המשיכו עם התאמת החיפויים ורק לאחר מכן עברו לשאר האלמנטים. 
  • בעת הבחירה כדאי לזכור שהריצוף (ולצורך העניין, גם החיפויים) הם אלמנטים הנשארים עמנו שנים רבות. לכן אלה צריכים להתאים במדויק לאופי ולטעם האישי. 
  • ככל שאריחים נראים לנו יפים בפריסה המינימלית שלהם באולם התצוגה, צריך לנסות ולדמיין את פריסתם למלוא רוחב העין, על כל שטח החלל. חברת Tile Israel מציעה ללקוחותיה הדמיות תלת מימד חינם – בתיאום מראש מול צוות האתר ( לפי מידות הבית האישיות שלכם, בשילוב הריצוף וחיפוי שבחרתם) Team@tileisrael.com 
  • הריצוף הוא חלק מזרימת השפה העיצובית של החלל כולו ולכן צריך להתאים לסגנון הכללי הנבחר של הבית, פלטת הגוונים ושאר האלמנטים. – את הריצוף חובה להתאים לסוג המרחב: חלל חוץ או פנים, חלל רטוב או יבש וכד'. 
  • גודל אריחי הריצוף הלך וגדל בשנים האחרונות. הגודל הסטנדרטי המקובל כיום הוא 80X80 ומעלה. שימוש באריחים גדולים יוצר תחושה של חלל גדול יותר. (תלוי במידת החדר והתכנון שלו) 
  • כאשר משלבים אלמנטים קישוטיים (פסיפס, זכוכית, קריסטל וכד'), חשוב לוודא שאלמנטים אלה הם בעלי אותו כושר עמידות כמו האריחים. 
  • ככל שהמרחב המרוצף קטן יותר, רצוי למנוע ריבוי של סוגי ריצוף שונים. האחידות יוצרת תחושת מרחב

כלל שחשוב לזכור!!! (תקראו קצת בפורום שלנו על מנת להבין על מה אנחנו מדברים…

כדאי להזמין כ- 10% יותר אריחים מהנדרש – זאת על מנת להשאיר מקום לפחת שתמיד מתקיים בעת הריצוף וכן על מנת להשאיר אצל בעלי הבית כמות מסוימת של אריחים להחלפה במידת הצורך בעתיד, ותסמכו עלינו יהיה לכם צורך.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש