Your Cart

שירות ותיאום פגישה  072-393-0222  

 

 

מלאים ומחסנים  054-3-566-556  

אולם התצוגה – האורגים 1, בת ים

מטבחים ואריחים

מבחינת עיצוב, המטבח הוא אחד החדרים או החללים הדורשים תשומת לב מיוחדת, כיוון שהוא מגיע בדרך כלל 'מקשה אחת', ולא מעוצב על ידי הוספת שלל פריטים כמו סלון (שבו בדרך כלל מעצבים בנפרד את הספות, הצבעים, שולחן הקפה, שידת הטלוויזיה וכדומה). איך בוחרים מטבח? למה כדאי לשים לב? והאם קיים מטבח בעיצוב אישי?

היום המטבחים מגיעים "מוכנים". חברות כמו איקאה שעוסקות בייצור מאסיבי של מטבחים לפי קו אחיד של עיצוב פנים עושות זאת בטוב טעם. על פי רוב המטבחים המוצגים בחנויות העיצוב הינם יפים ופרקטים, וברוב המטבחים ניתן לראות קו צעיר ואפיון חזק בשימוש העץ.

עץ הוא חומר גלם מצוין, וכאן אנחנו לא מסכימים עם הנחרצות הזאת שמטבח חייב להיות מעץ. יש לנו הסתייגות קטנה, מטבח הנו מקום שאמור "לעבוד קשה" (בחגים בעיקר) 🙂 ולכן כל נושא הפרקטיות והעמידות צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות שלנו. זה נכון שמטבחים עם פלטת עץ אורן או אלון נראים יפה מאוד באתר או בחנות… אבל מתישהו הפלטה הזאת צריכה לשמש אותנו לקיצוץ ירקות וניקיון שניצלים. השאלה שצריכה להישאל, האם המטבחים הסטנדרטים טובים ועמידים מספיקים בפני לחות, חום גבוהה (מגש וסירים) וגם נגד שריטות וחפצים שנופלים או נגררים? על פי רוב לא… אבל זה לא אומר שאי אפשר לתת להם "בוסט" קטן ולעשות אותם עמידים יותר. 🙂

העדיפו תמיד פלטה מגרניט פורצלן או שיש על פני עץ במשטח העבודה הראשי. זה יעזור לכם רבות כאשר תיהיו בבישולי יום החג או יום השישי שלנו, הוסיפו קיר בריקים קטן או אריחי חיפוי כלשהם, וזאת על מנת שנוכל לנקות בקלות השפרצות של תבלינים ושמן.

מטבח בריקים מאבן טיפונת מחוספס אבל מרשים מאוד – Freepik.com

בחירת נכונה של מטבח

המטבח אמור לשמש אותנו גם מבחינת השימושיות והיעילות שלו, הרי אנחנו בכל זאת צריכים להשתמש בו באופן פרקטי, והוא למעשה מעין חדר עבודה, וגם מבחינת העיצוב שלו. לכן, מטבח טוב הוא זה שעשוי מחומרים עמידים ואיכותיים, המאפשרים שימוש לאורך זמן, במגוון רחב של כלים, ועמיד לרוב חומרי הניקיון, וגם מטבח יפה ומעוצב שנעים לעבוד, לשהות ולארח בו.

אז איך בוחרים את המטבח הנכון?

חפשו את העיצוב שאתם אוהבים מבחינת צבעים, סגנון, גודל, צורת המטבח והתאמתו לבית שלכם (למשל מטבח עם אי צריך להיות על פני שטח גדול יותר). לאחר מכן ודאו עם היצרן או המשווק, אם יש אפשרות להתאים את המטבח אליכם באופן אישי (למשל אם אתם זקוקים לשני כיורים או ליחידת ארונות נוספת)

בסופו של דבר וודאו את איכותו והחומרים ממנו הוא עשוי. גם בעת התקנת המטבח, מומלץ לשהות בבית ולראות כי העובדים עושים מלאכתם נאמנה וכי המטבח מותקן ללא תקלות.

סוגים שונים של מטבחים

בבואכם לבחור מטבח, חשוב להבדיל בין סוגים כמה סוגים דומיננטיים:

מטבח מודרני –  מטבח המתאפיין בעיצוב מינימליסטי, קווים אחידים, ובעל מראה תעשייתי. גם הצבעים מינימליים ואחידים (בדרך כלל שני צבעים, כאשר אחד מהם דומיננטי) וקיים שימוש בחומרים מטאליים כמו מתכת, נירוסטה וזכוכית. במטבחים מודרניים השילוב של מוצרים טכנולוגיים כמו תנור, כיריים מחשמל, מיקסר וכו', בתוך המטבח עצמו יהיו טבעיים.

מטבח כפרי ומטבחי פורבנס – מטבחים אלה מאופיינים באווירה כפרית וטבעית. בדרך כלל יהיה להם מראה קלאסי, בעל קווים רכים, ועיצוב שמקרין חום וביתיות. במטבחים אלו ישנו שימוש בחומרים טבעיים כגון עץ אלון, עצי ונגה, מייפל או אגוז. בדרך כלל ארונות המטבח יהיו שילוב של עץ מסוגים שונים המועבדים בעבודת יד, ועל הארונות עיטורים וקנטים. גווני המטבח יהיו נעימים ורכים ולא בולטים מדי – לרוב שילוב של שמנת עם עץ או אפור בהיר ועץ.

מטבחי נירוסטה –  מדובר בסגנון עיצובי חדש יחסית. אלו מטבחים בעלי מראה יוקרתי ומקורי. מטבח נירוסטה מעוצב בדרך כלל בקווים חדים בסגנון היי טקיסטי, המקנה מראה מתוחכם ומשודרג למטבח ולבית כולו. מטבחי נירוסטה מגיעים בגוון אחיד בצבע נירוסטה עם אלמנטים מנירוסטה (כיורים, משטחי עבודה וכו').  אחד היתרונות הבולטים במטבחים מהסוג הזה הוא התחזוקה והניקיון הפשוטים שלו לעומת מטבחים אחרים.

סליחה, הגעתי למאסטר שף? 

עד כאן, מקווים שאהבתם 🙂

פרגנו בתגובות

נכתב ב -💕 Tile Israel