Your Cart

שירות ותיאום פגישה  072-393-0222  

 

 

מלאים ומחסנים  054-3-566-556  

אולם התצוגה – האורגים 1, בת ים

איך אומרים "אריחים מצוירים" או "ריצוף מצויר"?

שימו לב, במהלך הכתבה תוכלו לראות קטעי טקסט אשר מסומנים בקו תחתון ומאופיינים בצבע כחול. אלו הם קישורים —> לאתר עצמו וגם כאלה חיצוניים. בלחיצה עליהם ניתן להיכנס ולקרוא עוד על תחומים מסוימים אשר אהבנו

כמה פעמים שמעתם בתחום מסוים את המשפט, "זה חוזר", רצפה מצוירת או אריחים מצוירים! אבל ראשית, הביטו בתמונות  

interior design in the apartment

בתמונה אריח מצויר בשריפה ה3 והאחרונה לפני יציאתו למשלוח

היופי בעידן של היום זה שמול כל הטכנולוגיה וההתפתחות המסחררת בנושאים רבים, ניתן גם להבחין בהערכה לדברי שהיו פעם, להבחין בטרנדים שנותנים כבוד להמצאות של פעם וכיום לא מנסים להתחרות בהם או להעפיל עליהם אלא פשט מכירים ביתרונות שלהם כפי שהם ועל כן מחזירים אותם להיות חלק מהנוף הכללי. 

היום אנחנו כאן על בשביל לשפוך מעט אור על נושא שכולם אוהבים אבל לא כל כך מבינים בו. שובו של הריצוף המצויר. אם פעם בתים ישנים היו מוארים בזכות רצפה עם דוגמה שרצה עליה, הרי שגם כיום ניתן למצוא בתים חדשים ומודרניים שמבקשים להשתמש באותו אפקט של רצפה מעוטרת בדיוק על מנת ליצור רושם וסגנון ייחודי. עם זאת כן ניתן לראות חידושים בתחום, כאלו שמנסים להוזיל את העלויות ולשדרג את נוחות התחזוקה השוטפת. כך שאם פעם היה מדובר על אריחים מאוד עבים שעשויים מבטון שהציור מוטמע בהם לעומק ואינו רק תוצאה של השקעה בשכבה החיצונית, הרי שכיום ניתן למצוא מוצרים מתחרים בעלויות יותר נמוכות. 

מדובר על ריצוף מלאכותי שעשוי מאריחי פורצלן וקרמיקה. התוצאה מצוינת כך שניתן לבחור אם לשים אותם בחוץ, במקומות שבאים במגע שוטף עם מים, שימוש בחלל ציבורי, פרטי וכדומה.

מבחן התוצאה

אם פעם היה קשה להשיג אותם ורק בחנויות ספציפיות היה ניתן ליהנות מהמבחר שלהן, הרי שעם הביקוש יותר ויותר מקומות מציעים מגוון שלם שלהם. מדובר בסגנון רטרו עם אווירה של נוסטלגיה, אנשים רואים בהם קו עיצובי עדכני ביותר. כך שאם הם עמדו במבחן התוצאה לאורך כל השנים ועדיין יצאו כשידם על העליונה, אין שום סיבה לחשוש שעוד כמה שנים יימאס מהם. 

interior design in the apartment

הם חזקים ועמידים לשנים רבות. כך תכננו אותם במפעלי ההייטק של ענף הריצוף

שימור

למרות שהאריחים של פעם היו יותר מאסיביים, הרי שאת האריחים של היום ניתן יותר לשמר מפני כתמים שונים. ניתן ללטש אתם בקלות ולהחזיר להם את הברק, להשתמש בחומרים שונים כגון סוגי סילר שונים על מנת למנוע חלחול של חומרים מכתימים ובמקביל לאפשר את אידוי המים מהם. כך שגם ניתן לשמור על רצפה מעוטרת ביתר קלות וגם ליהנות מתוצאה ייחודית ולא מתחרים.

רצפה מעוטרת! מרצפות בטון מעוטרות בסגנון עתיק ובסגנון מודרני. הוזלת עלויות של אריחים מעוטרים מקרמיקה ופורצלן שאינם דורשים תחזוקה ומתאימים לפנים הבית ולבחוץ…

יש חומרים חריפים דיו שיכולים להרוס את גלזורת האריח, ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה

באופן כללי, לא כל האריחים המצוירים עשויים גרניט פורצלן, ולכן רצוי מאוד לשים לב טוב לעובי "הביסקוויט" של האריח או עובי "הגלזורה" שלו על מנת להבין אם אנחנו עומדים לרכוש אריח איכותי או לא.

הבדיקה הראשונית שניתן לעשות היא להביט בצבעו של האריח מהצד, הרי שאם האריח הוא בצבע אדום הוא בהחלט לא אריח פורצלן אלא קרמיקה, ואם האריח בצבע לבן או אפור הוא יכול להיות גם אריח מסוג קרמיקה וגם פורצלן. 

"גרניט פורצלן" על קצה המזלג

ריצוף מצויר או לא, גרניט פורצלן משמשים לריצוף חוץ ופנים הבית ולחיפוי קירות פנימי וחיצוני של מבנים. הם מתאפיינים בעמידות גבוהה לשחיקה ולשבירה והם ידועים בכך שהם שומרים על צורתם לאורך זמן. עם זאת עמידות האריח מושפעת מהרכב החומרים שממנו הוא עשוי, מעוביו ומתהליך השריפה שלו. 

אריחי הפורצלן מיוצרים במדינות שונות, כמו סין, איטליה, טורקיה וספרד. בתהליך ייצור אריחי הפורצלן ניתן ליצור צבעים רבים, דוגמאות שונות כמו: גרניט פורצלן דמוי אבן טבעית, אריחים דמוי בטון, אריחים מצוירים, טרצו, חלוקי נחל ואריחים דמוי פרקט, ומרקמים מגוונים כמו: ריצוף נגד החלקה, אריחים בגימור מט, מבריק או לפטו, ולכן אפשר להשתמש בהם למטרות עיצוביות שונות כגון: ריצוף חוץ.

interior design in the apartment

תהליך העיצוב של הריצוף המצויר עוד לפני שהתבנית מודפסת על האריח

כיום, בעקבות התקדמות טכניקות הייצור והסריקה – קיים מגוון רחב של אריחי גרניט פורצלן לחוץ שמחכים אבן טבעית, עיטורים ושכבות ברמה שלא ניתן להבדיל בין השניים. אריחים אלו קיימים גם בגימור אנטיסליפ (ניתן לקרוא עוד על מה הוא אנטיסליפ כאן) המונע החלקה ,קלים לניקוי ואין צורך בתחזוקה כלשהי. בזכות חוזקם הגבוה הם מתאימים לריצוף השבילים הפרגולות המדרגות וגם אזור החניה. במפעלנו ניתן גם לייצר מדרגות וקופינגים מהאריח עצמו באופן זה ניתן להבטיח תוצאה מושלמת. 

סוג מיוחד של אריחי פורצלן הם אריחי גוף מלא ("פול בודי"):

interior design in the apartment

אריח "פול בודי" או Full body כאשר הוא במפעל לפני אריזה

אריחי הפורצלן הסטנדרטיים עשויים משכבות של חומרים שונים, ומראה האריח נקבע על ידי השכבה העליונה. חלק מהשכבות נעשות מחומרים זולים יותר, והדבר מוזיל את האריח. אריחי גוף מלא, האריח כולו עשוי מחומר אחד. אריח כזה, שהוא יקר יותר, עמיד יותר בשחיקה, משום שהצבע והמרקם נמצאים בכל האריח ולא רק בשכבה העליונה. 

בתחום ריצוף החוץ גרניט הפורצלן חולל מהפכה בגלל מגוון העיצובים שלו, ומחירו הסביר ביחס לחומרים כמו אבן טבעית ושיש, פורצלן הוא כיום החומר הנפוץ בישראל לריצוף וחיפוי. 

נמשיך לכתוב לכם, עד כאן להיום מקווים שנהנתם. פרגנו  אנחנו כאן בשביל התגובות החמות.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש