Your Cart

שירות ותיאום פגישה  072-393-0222  

 

 

מלאים ומחסנים  054-3-566-556  

אולם התצוגה – האורגים 1, בת ים

בחדר הילדים

עיצוב חדר הילדים

עיצוב חדר הילדים הוא אחד האתגרים העיצוביים המורכבים ביותר בעיצוב הבית כולו, שכן מעורבים בו היבטים רבים; מהרצון שהחדר יהיה סביבה נעימה, דרך הצורך שיהיה חלל פרקטי ואם מדובר בחדר לילדים קטנים – הרי שאי אפשר להתעלם מהיבטים של בטיחות המעורבים בעיצוב החלל.

האתגר

תכנון והבנת הצרכים, מכיוון שכל ילד שונה בצרכיו, בדרישותיו ובחלומותיו – יש ללמוד את הצרכים, התחביבים והאהבות של הילד שעבורו מתוכנן החדר. ישנם כמה דגשים חשובים בהקשר זה:

1. חשוב לשוחח עם הילדים– אנו רוצים להגשים להם חלום וליצור את המרחב הפרטי שלהם. זהו המקום היחיד בבית שהוא רק שלהם, ולכן חשוב להבין מהם רצונותיהם ומאווייהם.

2. בחדרי ילדים, בעיקר בגילים הצעירים, מומלץ להשתמש בצבעים שאינם רעילים, לחסום נקודות חשמל חשופות ולרהט בריהוט העומד בתקנים.

3. ילדים גדלים ומשתנים במהירות ועם הבגרות הפיזית והנפשית מתפתחת גם האישיות שלהם וטעמם האישי, רצונותיהם וצורכיהם. האתגר הוא ליצור חדר שיהיה אפשר להתאימו לסגנון המשתנה בשינויים קטנים.

4. ריהוט פרקטי ישמש את הילד מגיל צעיר ועד לבגרותו, לכן רצוי לבחור רהיטים בעיצוב נקי, בצבעים ניטרליים ובחומרים עמידים המתאימים לכל גיל ויכולים לעמוד במבחן הזמן.

עיצוב מודולרי

חללי ילדים מודולריים, מאפשרים להם לפתח דימיון, קוגניציה ועולמות פנימיים ומעניקה להורים הרבה נחת כשהחללים שופעים פתרונות אחסון, מסודרים ומאורגנים, ומזמינים לשהות בהם. מדובר על גישה חדשנית, ירוקה וחשיבה יצירתית, בה הילד עומד במרכז.

הפתרון המודולרי מעניק פתרונות אחסון מעולים ומצליח באופן מופתי לשמור על חלל מסודר שהופך לחלל שלילד ולהורה כיף לשהות בו. זהו מענה פרקטי, התפתחותי וקוגניטיבי. נכון להיום מדובר בחללים שמתאימים לילדים בגילאי 3, שמלווים אותם עד גילאי 14-15 כיום יש עיצוב מיוחד לחדרי ילדים שיידע להתפתח עם הילד מ-0 עד 18.

ריצוף

האופציה הטובה והנוחה ביותר לריצוף חדר ילדים היא פרקט. פרקט נותן מענה מצוין לכל גיל, הוא מוסיף אווירה חמימה ונעימה, משתלב במגוון צבעים, קל לנקות אותו ולתחזק אותו, והוא נעים למגע כשמשחקים או יושבים עליו. אם הרצפה שלכם עשויה מאריחי גרניט פורצלן או קרמיקה, מומלץ לשלב שטיח שעיר וצבעוני כדי להפוך את החדר לנעים ונוח יותר.

כיום ישנם אריחים מיוחדים ומעוצבים שפותחו במיוחד עבור חדרי ילדים, ואלו יודעים "לספוג" מכות בעת נפילות ולהעניק עמידות מצוינת ודרגת חיספוס מדויקת לחדר הקטנטנים שלנו. (ניתן לקרוא עוד כאן על ריצוף לחדרי ילדים)

צבע

לחדר הילדים עדיף לבחור בגוונים אלטרנטיביים לגוונים ה"רגילים" (ורוד לבנות תכול לבנים). כדאי לחפש גוון עמוק או מעושן (אקווה, ירוק מרווה, ורוד מעושן, תכול-אפרפר וכדומה). הדבר נכון במיוחד במקרה של חדר שרוצים שהילדים יגדלו בו לאורך שנים. אם יש פריט עיצובי שישתלב בחדר ואתם אוהבים את גווניו, אפשר לבחור את אחד הגוונים לקיר המרכזי, או לחלופין לבחור גוון שישתלב באותו פריט בצורה הרמונית. יש מי שיעדיפו לשמור על צבע ניטרלי של הקירות והרצפה ולשלב צבעוניות בהתאם לתקופה ולגיל, בעזרת אביזרים מדליקים כמו ערסלים, פופים, כריות, מנורות שולחן ושטיחים.

באופן כללי יש להיזהר בכמות הצבעים החמים, בעיקר בכמות האדום, הכתום והצהוב. אלה צבעים מעוררים, ובדרך כלל, את הילדים צריך להרגיע. צבעים אלה גם מפריעים לשינה רגועה.

תמונות

תמונות הן עוד דרך מצוינת להכניס אופי לחדר. לחדרי הילדים מומלץ לבחור מלכתחילה ביצירה אחת איכותית בסגנון ניטרלי שתאפשר יצירת מראה מעט יותר מתוחכם ובוגר.  בחרו בצבעוניות מעודנת ובנושא על זמני, כך אותה יצירה תוכל ללוות את הקטנים עד לבגרותם ותהפוך לסנטימנטלית עבורם.

ארון ואחסון

על ארון אין להתפשר. כבר מגיל קטן מומלץ לשלב בחדר ארון גדול ורחב, בעל דלתות סגורות. נכון אמנם כי בגיל צעיר הבגדים אינם ממלאים ארון שלם, אולם אפשר להשתמש בארון לאחסון כללי של המצעים, המשחקים, חומרי הלימוד, אוספים ועוד, בהתאם לגילו ולצרכיו של הילד. מומלץ מאוד לבחור ארון מחומרים חזקים, בגוון ניטרלי, המתאים לכל גיל ויכול לעמוד במבחן הזמן.

מלבד ההמלצה לתכנן בחדר הילדים ארון רחב, ללא קשר לגיל הילד, מומלץ לתכנן פריטי ריהוט מרובי מגירות ותאים, כוורות ובתוכן סלסלות לחפצים קטנים ומדפים, כדי שמראה החדר יהיה מעוצב ומסודר יותר.

מיטה

אל תמקמו מיטה מול דלת. אם בשום פנים ואופן לא ניתן להזיז את המיטה, יש לדאוג לחציצה אנרגטית משמעותית, שתיצור חיץ בין האנרגיה המסיבית שנכנסת דרך הדלת לבין הילד. אין למקם מיטה בלא גב. ילד צריך משענת, אשר משמעה ביטחון.

מכיוון שפעמים רבות אנו מעצבים את חדרו של הילד עוד בהיותו תינוק, הבחירה הטבעית וההכרחית היא למקם בחדרו מיטת תינוק. זהו פריט הריהוט היחיד שחובה להחליפו עם השנים, לעתים אף פעמים מספר, ולכן חשוב לתכנן כבר בשלב הראשוני מקום למיטה גדולה יותר. תכנון המביא בחשבון מיטה גדולה יותר בעתיד, מיטה וחצי או מיטה זוגית, מותיר חלל פנוי בחדר ומאפשר לילד בגילאים הצעירים יותר לארח חברים למשחק בנוחות. חשוב לזכור כי בעוד פרק זמן לא ארוך הילד יגדל וירצה לארח בחדרו חברים, ועל כן כדאי לתכנן מראש מקום למיטה נפתחת, או לפחות למזרן נוסף.

חשוב לקחת בחשבון את המקום שתופסת מיטה זוגית או לפחות מיטה וחצי. כך תוכלו לתמרן במרחב כאשר תהיה בו מיטת תינוק, להשאיר מקום לילד לשחק כשתהיה בו מיטת ילדים, לאפשר לו לארח חברים כשתהיה לו מיטת נוער נפתחת וכמובן- לרכוש לו מיטה וחצי או מיטה זוגית כשיגיע הרגע. גם את הרהיטים כדאי לרכוש בצבעים ניטרליים, כך שיוכלו לשמש את הילד לאורך כל התקופה- שידה, ספריה, כוורת וכדו'. ריהוט פרקטי יוכל לשמש את הילד החל מגיל צעיר ועד הבגרות לכן רצוי לבחור בעיצוב נקי, בצבעים ניטרליים ובחומרים עמידים, המתאימים לכל גיל ויכולים לעמוד במבחן הזמן.

לסיכום

עומס יתר גורם לאי שקט. ילד צריך להרגיש שיש לו מרחב לנשימה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא, להשתמש בחדר בגוונים עדינים, למצוא מסתור לחלק מהצעצועים, ולדאוג לשפה עיצובית זורמת וברורה.

חשוב לדעת! לילדים הסובלים מבעיית קשב וריכוז מומלץ להשתמש בכמה שפחות צבעים ואלמנטים בעיצוב החדר, עם עדיפות לצבעים מונו-כרומטיים, כדי לא לגרום לרעשי רקע שרק יפריעו לתפקוד הדייר בחדר.