Your Cart

שירות ותיאום פגישה  072-393-0222  

 

 

מלאים ומחסנים  054-3-566-556  

אולם התצוגה – האורגים 1, בת ים

הכל על פסיפס ומוזאיקה

הכל על פסיפס

חדרי הרחצה הם חללים רטובים, ספוגי אדים והכוללים שימוש בחומרי ניקיון והיגיינה. לכן חשוב לחפות ולרצף בחומרים המתאימים למרחבים מסוג זה. הגנה טובה על הקירות תמנע היווצרות של עובשים ותשמור על חזות המרחב לאורך זמן. בנוסף, הריצוף חייב להיות מסוג 'אנטי סליפ' ואריחי נוגדי החלקה.

שילוב של פסיפס, מוזאיקות ודקורים למיניהם, מוסיף עניין בחדר הרחצה. חשוב שאלה יתכתבו עם הסגנון והחומריות שנבחרו לחלל. מוזאיקות מתכתיות, למשל, ישתלבו היטב עם חדר רחצה נקי קווים. בדרך כלל סדרת אריחים תכלול גם את ה'פסיפס' ו'המוזאיקה' המתאימים לה, על פי סגנון הסדרה.

פסיפס יכול להגיע בשלל אפשרויות של חומריות: אבן טבעית, גרניט פורצלן, זכוכית, חומרים סיליקונים, חלוקי נחל, קרמיקה, עץ, בטון ועוד.  מומלץ לשלב קטעים נבחרים של פסיפס, למשל בתוך נישת המקלחון כחלק מדיגום הקיר או כחיפוי כללי בבריכות שחייה.

אחד היתרונות הבולטים של תחום הפסיפסים והמוזאיקות על כל סוגיהם הוא רמת "בלימה" או "החספוס" שלהם כאשר הם רטובים. כמו שמדובר רבות בבלוג ובפורום המקצועי שלנו – קיים תקן ושמו דרגת ה – R או (תקן R) תקראו לזה איך שנוח לכם, לתקן זה יש מטרה אחת ברורה וחשובה, והיא להסדיר בצורה מספרית את רמת "הסכנה" שבאריח כאשר מדובר על חדרים רטובים.

דירוג דרגת החספוס או רמת ההחלקה של האריחים מתחלקת למספר לאות "ר" באנגלית, ולאחר מכן מספר, למשל: R9, R10, R11 וכד'. חשוב לזכור שלא כל אריח יתאים הן לחיפוי והן לריצוף (שדורש חוזק גבוה יותר) ולכן חשוב לוודא שנעשה שימוש נכון למטרה.

דגשים לשימוש באבני פסיפס

כך שאם בעבר היו נהוג למצוא פסיפסים רק בעתיקות, הרי שכיום ניתן למצוא עבודות פסיפס מרהיבות גם בבתים מודרניים ועדכנים. כמובן שעם הזמן השיטות והחומרים השתפרו כך שהמלאכה יותר קלה, אך כל זאת אינו משנה כיוון שבשורה התחתונה מדובר על השתאות גדולה, מדובר על עשייה שתורמת הרבה בחזות הכללית של הבית וביצירת הרושם הרצוי. כך שבין אם מדובר בעשייה קשה או קלה, היא בכול אופן מרשימה ויש לה ביקוש רב.

כיצד להרכיב בקלות "עבודה קלה יותר"

כיום מדובר באבנים קטנטנות ואיכותיות שיכולות להגיע במגוון צבעים. כמו כן כחלק מהשיטות השונות שמוזילות את העלות ועדיין משיגות את האופציה הרצויה, ניתן למצוא אריחים גדולים שמכילים בתוכם תמונת פסיפס. באופן שכזה יש עבודת פסיפס מרשימה, אך היא כבר מגיעה במצב מוכן כך שההתקנה במקרה זה הרבה יותר מהירה, כיוון שיש להטמיע רק אריח אחד ואין צורך לעמול בבית הלקוח שעות על מנת לחבר פסיפס אחד לעוד אחד.

שימושי הפסיפס בבית

שימוש בפסיפסים נעשה הן בתוך הבית והן מחוצה לו. החומרים הם איכותיים ועמידים לתנאי מזג האוויר ולמעבר של רכבים כבדים עליהם. קיימים בתחום הפסיפסים מגוון של תמונות כאשר היותר נפוצות הן דמויות של חיות וצורות מופשטות. כאשר מבקשים לשלב פסיפס בתוך הריצוף הכללי אז יש לוודא שהוא נמצא במקום שבולט לעין, שלא נוהגים להעמיד בו דברים וששאר החפצים שלצדו מתאימים לו לסגנון העיצובי. כך שניתן לקבל את האפקט של תמונה, ליהנות מהיופי שלו ובמקביל להימנע ממצע שתופס אבק, מתקמט ושיש להיזהר עליו. 

לקשט בעזרת אבני פסיפס

בעבר פסיפסים היו כלי על מנת לעטר חללים, להקנות כבוד ולהצביע על ייחוס ומעמד. עבודה על פסיפס דורשת ריכוז וכישרון רב. ע"י שילוב של האבנים הקטנות יוצרים אט אט תמונות גדולות ומרהיבות, כותבים פסוקים ומשלבים צורות גיאומטריות אחת בשנייה באופן מהפנט ומתוחכם. עם הזמן השימוש בפסיפסים השונים הפכו לשימוש מקובל מאוד: החל מעיטור מקומות ציבורים ואף בבתים פרטיים. שילוב של פסיפס בסלון, במבואה או בחדר השינה יוצר את האפקט המבוקש, יוצר השתאות, אלגנטיות ונופח של יוקרתיות.

לסיכום

 כאשר מתכננים את חדרי הרחצה והשירותים, תחום הריצוף והחיפוי הוא ראשון במעלה. גם ברמה המעשית, שכן אלה האלמנטים הראשונים שיש לבחור, על מנת לקבוע את הקו העיצובי של החלל. שתי הסיבות לחשיבות אלמנטים אלה הן, ראשית, מהטעם הפונקציונאלי שכן מדובר על אמצעי לשמירה על קירות ורצפת החלל לאורך זמן ושנית מסיבות אסתטיות, שכן הריצוף והחיפוי קובעים למעשה את חזות מרחב זה